Akárcsak két héttel ezelőtt, a Vidi FC csütörtökön is legyőzte a görög PAOK csapatát a labdarúgó Európa Ligában: a magyar bajnok – amely október 25-én 2-0-ra nyert idegenben – ezúttal hazai pályán, a Groupama Arénában nyert a görög csapat ellen 1-0-ra.

A fehérvári együttes, amely sikerének köszönhetően már hatpontos, és a százszázalékos Chelsea mögé feljött a továbbjutást érő második helyre a csoportban, november 29-én a fehérorosz BATE Boriszov vendége lesz.
Az L jelű négyes másik csütörtöki meccsén az angolok 1-0-ra győztek Boriszovban és már továbbjutottak.

Európa-liga, csoportkör, L csoport, 4. forduló: Vidi FC – PAOK (görög) 1-0 (0-0) ——————————– Groupama Aréna, 17 208 néző, v.: Palabiyik (török)
gólszerző: Milanov (50.)
sárga lap: Fiola (20.), Hadzic (49.), Nikolov (59.), illetve Léo Jabá (29.), el-Kadduri (46.), Sahov (82.)

Vidi FC:
——-
Kovácsik – Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira – Nego, Hadzic, Pátkai – Huszti (Kovács I. 66.), Milanov (Nikolov 58.) – M. Scepovic (Hodzic 77.)

PAOK:
—–
Pahalakisz – Léo Matos, Varela, Crespo, Tosca – Sahov, Vernbloom – Limniosz (Biseswar 60.), el-Kadduri (Akpom 63.), Léo Jabá (Warda 70.) – Prijovic

Jó előjelekkel vághatott neki a magyar bajnok a PAOK elleni újabb összecsapásnak, hiszen két héttel ezelőtt a görögök otthonában – nagy bravúrt végrehajtva – 2-0 arányú győzelmet aratott. A két együttes abban a tudatban lépett pályára, hogy a győztes – a továbbjutás szempontjából – kedvező helyzetbe hozza magát, ugyanis a kilencpontos Chelsea mögött mind a PAOK-nak, mind a Vidinek 3-3 pontja volt. Ráadásul a forduló előtt a BATE Boriszov is ugyanannyi ponttal állt a csoportban.
A hazaiak edzője, Marko Nikolic ugyanazt a kezdőt küldte pályára, mint Szalonikiben, a vendégek trénere, Razvan Lucescu három helyen változtatott.
Az első negyedórában nem estek egymásnak a csapatok. Ugyan a görögök birtokolták többet a labdát, de mezőnyfölényük meddőnek bizonyult. A hazaiak megszállták saját térfelüket és igyekeztek a megszerzett labdákkal néhány érintésből az ellenfél kapuja elé kerülni. A folytatásban is inkább a Vidi akarata érvényesült, a PAOK-nak láthatóan nem ízlett a szívós, kemény védekezés. Az első félidő kaput eltaláló lövés, így természetesen gól nélkül ért véget.
Fordulást követően nem kellett sokat várni arra, hogy “felrobbanjon”” a stadion: az 50. percben az előrehúzódó Vinícius beadását Georgi Milanov gyönyörűen fejelte a görög kapuba. A hátrányban lévő PAOK megpróbált nagyobb nyomást helyezni a fehérvári védelemre, amely jól állta a sarat. A 79. percben Nikolov lábában volt a meccset eldöntő gól, de 18 méteres lövését üggyel-bajjal védte Alexandrosz Pahalakisz. A 84. és a 91. minutumban a vendégek igen közel kerültek az egyenlítéshez, ám előbb Vinícius a gólvonal közeléből vágta ki Diego Biseswar lövését, majd Pontus Vernbloom életerős próbálkozása centiméterekkel kerülte el Kovácsik Ádám kapuját. A görögök elkeseredetten küzdöttek az egyenlítésért, de nem tudtak eredményesek lenni, így a Vidi újabb bravúrjával nagy lépést tett az áhított továbbjutás felé.